Ніжинська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Чернігівській області інформує:
- Про роботу Центрів обслуговування платників у святкові дні;
- Про виявлені порушення при реалізації підакцизних товарів;
- Купуючи фальсифікат ми наражаємось на небезпеку;
- Об’єднані зусилля – кращий результат;
- Працівниками ГУ ДФС у Чернігівській області упереджено неправомірне відшкодування з бюджету ПДВ на суму 600 тис. гривень;
- У Всеукраїнському конкурсі «Податківець майбутнього» взяли участь і діти з Чернігівщини;
- У березні в Чернігівській митниці ДФС 83 відсотки митних оформлень товарів здійснено за принципом «єдиного вікна»;
- Зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних;
- Дохід від оранки землі підлягає оподаткуванню;
- Про право платника податків на оскарження рішень ДФС;
- Порядок нарахування та сплати єдиного внеску підприємцями на загальній системі оподаткування;
- Особливості ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування з метою транзиту через митну територію України;
- Які документи потрібні, щоб скористатись правом на податкову знижку з коштів, сплачених за навчання;
- Продаж коктейлів, кави та чаю із вмістом алкоголю: чи платити роздрібний акциз.
______________________________________
Про роботу Центрів обслуговування платників у святкові дні
З метою організації якісного виконання органами ДФС покладених завдань з обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг, ГУ ДФС у Чернігівській області повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:
______________________________________
Про виявлені порушення при реалізації підакцизних товарів
Працівниками управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області з початку року проведено 39 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
В ході перевірок встановлено 37 порушень. Зокрема, виявлено 7 фактів реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії та зберігання алкогольних напоїв у місцях не внесених до єдиного реєстру, 22 порушення мінімальних цін на алкогольні напої, 2 випадки зберігання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку або реалізації не маркованої продукції тощо.
Сума нарахованих штрафних фінансових санкцій становить близько 444 тис. гривень.
______________________________________
Купуючи фальсифікат ми наражаємось на небезпеку
Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до громадян області бути пильними при купівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів, аби вберегтись від підробної підакцизної продукції.
Тому, купувати підакцизні товари радимо в магазинах або інших закладах торгівлі, що мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами.
Покупцям слід обов’язково отримати від продавця фіскальний чек та звернути увагу на наявність на продукції марки акцизного податку. Адже, фальсифікована продукція має сумнівну якість та містить велику кількість отруйних речовин, що може призвести до захворювань і навіть смертей.
Продавцям слід пам’ятати, що за торгівлю та зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів з підробними марками акцизного податку, законодавством передбачена штрафна санкція від 17 тис.грн., а в разі одночасного виявлення фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів штрафна санкція складе 34 тис. гривень. А тому, отримуючи від підприємств оптової торгівлі алкогольну та тютюнову продукцію, необхідно вимагати супровідні документи.
______________________________________
Об’єднані зусилля – кращий результат
Питанням легалізації трудових відносин, детінізації заробітної плати та дотримання норм законодавства іноземними громадянами, що перебувають на території області, була присвячена тристороння зустріч керівників Головного управління ДФС, Управління Державної міграційної служби та Управління Держпраці у Чернігівській області.
Ксенія Лук'янець, Олексій Барановський та Сергій Дорошенко – керівники обласних управлінь – напрацювали спільну стратегію, що передбачає об’єднання зусиль та можливостей з метою недопущення фактів використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, виявлення фактів виплати «зарплати у конвертах», незаконного працевлаштування іноземних громадян та порушення строків перебування іноземців на території України. Визначили критерії відбору суб’єктів господарювання для проведення спільних перевірок. Зокрема, невідповідність кількості найманих працівників виду заявленої діяльності, виплата заробітної плати менше мінімально встановленого рівня та надання звітності з нульовими показниками.
Головним напрацюванням зустрічі стало рішення про підписання трьохстороннього Меморандуму про співпрацю. Крім того, обговорили стратегічні напрямки спільних перевірочних заходів та, з метою упередження порушень, циклу роз’яснювальних семінарів за участю фахівців трьох відомств.
______________________________________
Працівниками ГУ ДФС у Чернігівській області упереджено неправомірне відшкодування з бюджету ПДВ на суму 600 тис. гривень
В ході проведення документальної планової перевірки, на одному із підприємств області, працівниками управління аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області встановлено реалізацію транспортних засобів за ціною, нижчою балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснено такі операції, згідно даних бухгалтерського обліку.
При продажу транспортних засобів підприємство нарахувало ПДВ, виходячи з оціночної (ринкової) вартості. При цьому, платником проігноровано норми пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України, яким визначено балансову(залишкову) вартість необоротних активів як мінімальну базу оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з їх постачання.
Як наслідок, за результатами перевірки зменшено неправомірно заявлене бюджетне відшкодування ПДВ на суму 600 тис. грн. та застосовано штрафні санкції в розмірі 100 тис.гривень.
______________________________________
У Всеукраїнському конкурсі «Податківець майбутнього» взяли участь і діти з Чернігівщини
Нещодавно Університетом Державної фіскальної служби України було проведено Всеукраїнський конкурс «Податківець майбутнього».
Метою проведення конкурсу було поширення податкової та митної грамотності, формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку. Діти намагалися передати вміння висловлювати свою точку зору засобами художньої творчості, зокрема, змагалися в образотворчому та прикладному мистецтві.
Конкурс проходив серед учнів 1-9 класів закладів загальної середньої та дошкільної освіти. Учасниками конкурсу були представники 71 навчального закладу з 15 регіонів України.
Чернігівська область також не залишилася осторонь. У конкурсі взяли участь вихованці Риботинського навчально-виховного комплексу «загальноосвітньої школи I-III ступенів-дошкільного навчального закладу» Коропської селищної ради, Деснянського навчально-виховного закладу «Гімназії загальноосвітньої школи I ступеня» Деснянської селищної ради, а також Ніжинської гімназії №3 Ніжинської міської ради.
Хоча серед переможців і немає представників Чернігівщини, ми певні, що наші учасники здобули гарний досвід, позитивні емоції та головне, проявили активність, творчий підхід, та збагатилися знаннями в податковій сфері.
______________________________________
У березні в Чернігівській митниці ДФС 83 відсотки митних оформлень товарів здійснено за принципом «єдиного вікна»
З 1 лютого 2018 року значно зріс рівень застосування підприємствами принципу «єдиного вікна» при оформленні товарів. Про це повідомляють фахівці Чернігівської митниці ДФС.
Так, впродовж березня із 3 845 митних декларацій поданих в митних режимах «експорт» та «імпорт», згідно з якими товари підлягали тим чи іншим видам державного контролю, 3 184 оформлено за принципом «єдиного вікна». Це становить 83 відс. від загального обсягу оформлених декларацій.
З метою оптимізації та створення сприятливих умов для розвитку зовнішньоекономічної діяльності Чернігівська митниця ДФС рекомендує всім суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності здійснювати митне оформлення товарів за принципом «єдиного вікна».
Можливість здійснення митного оформлення за принципом «єдиного вікна» передбачена в усіх місцях митного оформлення на території України.
______________________________________
Зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних
Повідомляємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 204 (набрала чинності 24 березня 2018 року) внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних.
Зокрема, внесено наступні зміни:
1) операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем;
2) у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) – платнику податку;
3) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
______________________________________
Дохід від оранки землі підлягає оподаткуванню
Звертаємо увагу громадян, які мають у власному користуванні техніку та надають послуги іншим особам у вигляді обробітку землі за певну плату, що отриманий в результаті надання таких послуг дохід підлягає декларуванню. Суму таких доходів необхідно включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року. При цьому, необхідно нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18 відс. та військовий збір - 1,5 відсотка.
Отже, платники, які отримували в 2017 році доходи від надання послуг з обробітку землі зобов’язані до 02 травня поточного року подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи.
Якщо ж такий вид діяльності будете здійснювати у 2018 році, то задекларувати отримані доходи ви повинні в наступному році.
______________________________________
Про право платника податків на оскарження рішень ДФС
Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що у разі незгоди із сумами нарахованих грошових зобов‘язань, не обов’язково відразу звертатися із позовами до суду.
Податковий кодекс України містить норму, яка дозволяє платникам проводити процедуру оскарження в адміністративному порядку. Але звертаємо увагу, що подаються такі скарги протягом 10 календарних днів, які настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу. При цьому скарга має подаватися до контролюючого органу вищого рівня, тобто до ДФС України. Така скарга розглядається і по ній приймається рішення.
Платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення протягом 1095 днів.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Крім того наголошуємо, що відповідно до статті 56 Податкового кодексу України, не підлягають оскарженню (ні адміністративному, ні судовому) грошові зобов‘язання, визначені платником самостійно.
______________________________________
Порядок нарахування та сплати єдиного внеску підприємцями на загальній системі оподаткування
Відповідно до п. 2 частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) для ФОП на загальній системі оподаткування базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску).
ЄВ встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування ЄВ (частина п’ята ст. 8 Закону № 2464).
ФОП на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Пунктом 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до п. 177.2 ст. 177 розд. ІV ПКУ, згідно з яким чистим оподатковуваним доходом є різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 301).
______________________________________
Особливості ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування з метою транзиту через митну територію України
Згідно з частиною першою ст. 381 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) громадянам дозволяється ввозити транспортні засоби особистого користування (далі – ТЗ) з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких ТЗ на митну територію України з метою вільного обігу. Зазначені вимоги не поширюються на ТЗ, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом.
Форма митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 431.
Умови застосування фінансової гарантії у вигляді грошової застави визначені ст. 313 МКУ.
Порядок надання громадянами митниці ДФС фінансової гарантії шляхом унесення грошової застави при тимчасовому ввезенні товарів на митну територію України та транспортних засобів з метою транзиту через територію України та її повернення затверджено наказом Державної митної служби України від 18.08.2008 № 908, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.10.2008 за № 984/15675.
Строки транзитних перевезень встановлені частиною першою ст. 95 МКУ.
При цьому у разі порушення громадянами строків транзитних перевезень, визначених ст. 95 МКУ, до таких громадян застосовується адміністративна відповідальність відповідно до ст. 470 МКУ.
Митний контроль та митне оформлення ТЗ, що ввозяться на митну територію України з метою транзиту здійснюється митницями ДФС відповідно до розд. IV Правил митного контролю та оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджених наказом Державної митної служби України від 17.11.2005 № 1118, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.11.2005 за № 1428/11708.
Таким чином ТЗ підлягають пропуску на митну територію України з метою транзиту виключно за умови забезпечення сплати митних платежів у формі грошової застави (крім ТЗ, які постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 214.03).
______________________________________
Які документи потрібні, щоб скористатись правом на податкову знижку з коштів, сплачених за навчання
Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надає:
- відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
- договір з навчальним закладом;
- довідку про отримані у звітному році доходи;
- документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення); тощо.
Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контролюючого органу копії зазначених документів
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 103.06.03).
______________________________________
Продаж коктейлів, кави та чаю із вмістом алкоголю: чи платити роздрібний акциз
Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує: алкогольними напоями є продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0.5 відс. об'ємних одиниць, які зазначені в позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об'ємних одиниць і більше, що зазначені в товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Отже, коктейлі, виготовлені з використанням алкогольних напоїв, якщо вміст спирту етилового в таких коктейлях перевищує 0,5 відс. об'ємних одиниць, підпадають під визначення алкогольних напоїв.
Тобто, продаж таких коктейлів, громадянам або іншим кінцевим споживачам для особистого некомерційного використання незалежно від форм розрахунків, у тому числі на розлив в ресторанах, кафе, барах, є операціями з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.
Відповідно до норм Податкового кодексу України ставка акцизного податку з обсягів реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів становить 5 відсотків.
______________________________________