Круглий стіл з освітянами міста Ніжина та Ніжинського району «Сучасні напрямки дослідження Української революції 1917 – 1921 рр.»

31-01-2018
Круглий стіл

30 січня 2018 року в рамках роботи Всеукраїнської наукової конференції "Українська військова звитяга. Крути – 100 років потому: міфи й історичні уроки" відбувся круглий стіл з освітянами міста Ніжина та Ніжинського району «Сучасні напрямки дослідження Української революції 1917 – 1921 рр.». До участі в обговоренні долучилися голова Ніжинської районної ради Олег Бузун та вчителі історії районних шкіл.

У конференції взяли участь науковці Національної академії наук України, Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, професорсько-викладацький склад, співробітники та студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Ректор університету, кандидат історичних наук Олександр Самойленко зазначив, що тематика проблеми порушена в темі цієї конференції вкрай важлива із політичної, із історичної та з національно-патріотичної точки зору.

У своїх доповідях учасники конфенренції висловлювали бачення історичних подій на основі наукових досліджень, від іллюзій до реалій, від минулого до сьогодення.

У ході конференції обговорювали питання про Українську військову звитягу у боротьбі з агресорами у 1917 - 1921 роках. Постаті військових діячів УНР; також розглядали тематику «Чернігівщина в роки Української революції (1917-1921 рр.)»; «Джерела до вивчення історії Української революції (1917-1921 рр.).

Тематика круглого столу з освітянами Ніжина та Ніжинського району перебачала розгляд сучасних напрямків дослідження Української революції 1917 – 1921 роках.

Оргкомітет конференції висловлює подяку за допомогу в організації голові Ніжинської районної ради Олегу Бузуну, голові благодійного фонду «Ніжен» Миколі Шкурку, депутату Чернігівської обласної ради Сергію Охоньку, депутам Ніжинської міської ради Олександру Безпалому, Сергію Дзюбі та Андрію Гомоляко. 

За інформацією Валентини Ващенко

Фото Вікторії Охріменко,

начальника організаційного відділу Ніжинської районної ради