Чи варто чекати нової редакції закону про місцеве самоврядування: на Івано-Франківщині відбувся відкритий діалог про децентралізацію

09-06-2021

Проект нової редакції закону про місцеве самоврядування, що розробляв Мінрегіон спільно з експертами в межах чинної Конституції, вже готовий. Але як окремий законопроект він реєструватися не буде. Ці зміни ляжуть в основу ініційованого Президентом Муніципального кодексу, який узгоджуватиметься з майбутніми змінами до Конституції в частині децентралізації.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкритого діалогу щодо становлення територіальних громад Івано-Франківської області в контексті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, який відбувся сьогодні селі Космач на Івано-Франківщині.

«Усі ж поточні питання, неузгодженості і неточності, які зараз заважають ефективно працювати органам місцевого самоврядування, ми зібрали в один пакет змін до податкового та бюджетного законодавства, змін, що стосуватимуться освітніх, соціальних та інших послуг, і найближчим часом зареєструємо відповідний законопроект», - повідомив В’ячеслав Негода.

Він також нагадав, що на другому читанні в Парламенті знаходить законопроект №4298 про місцеві державні адміністрації, що впорядковує діяльність МДА, які мають бути партнерами для органів місцевого самоврядування, а не начальниками чи контролерами.

«Зараз законодавство і Конституція дозволяють МДА не лише забезпечувати законність на територіях, а й контролювати ефективність виконання громадами делегованих повноважень. При цьому чітких процедур нагляду і контролю немає. Ми ж усі зацікавлені у тому, щоб у доцільність рішень громад не втручався ніхто. А от перевіряти ці рішення на законність держава таки має і для цього ми разом повинні створити чіткий, справедливий і зрозумілий для усіх механізм, який і закладений у законопроекті №4298. В подальшому, після змін до Конституції, ми передбачаємо створення інституту префектів, який, наголошу, допомагатиме громадам не порушувати закон, а не «кошмаритиме» їх, як подекуди говорять», - зазначив В’ячеслав Негода. 

Заступник Міністра також розповів про портал спроможності громад, який дасть можливість бачити проблеми в громадах, швидко реагувати на них, знаходити причини і допомагати громадам.

array(1) { [0]=> string(27) "templates/uk/page_cols3.php" }
array(4) { ["sid"]=> int(10994) ["www"]=> NULL ["org_name"]=> string(42) "Ніжинська районна рада" ["tp"]=> string(4) "page" }